2138/283
Tredelt inro af udskåret træ i form af skildpadde, med ojime af agat. Sign. Meiji 1868–1912. L. 8 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud