1451/110
Alexander Schmidt (f. Roskilde 1842, d. 1903)
Vinterdag i Dyrehavnen. Sign. A. Schmidt 96. Olie på lærred. 59×39.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 15. december 2014
Vurdering
Hammerslag