Christjern Schobius (f. Aalborg 1872, d. Kbh. 1900)
Portræt af en piberygende mand. Sign. monogram 96. Olie på lærred. 53×31.
Behov for rensning. Krakeleringer. Afskalninger. Retoucheringer.
1011029 |