2138/225
Ubekendt maler, 18. årh.
Trompe L'oeil portræt af en sydlandsk kvinde. Usigneret. Hinterglas. 24×17.
Glasset sidder løst i rammen. Mindre ridser og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag