1417/1689
En samling romerske effekter af terrakotta, bestående af kander, vase samt bowle. 1.-2. årh. e.Kr. H. 13–23. (7)
Proveniens: Hidrører fra dansk privatsamling.
Fremstår med alders- og brugsslitage, reparationer, afskalninger og brud.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
13 bud