1506/211
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med skibe i høj sø. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 37×60.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 2. februar 2015
Vurdering
Hammerslag