2424/54
Barok kandelaber af forgyldt bronze, stamme i form af havfrue holdende to lysarme. Med inskription. 18. årh. H. 29. B. 22,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag