2440/2
Engelsk regency standur i kasse af mahogni indlagt med lyst træ, værk med spilleværk, otte klokker og strike-silent funktion. Sign. Thomas & Elizabeth Buxton. 19. årh.s begyndelse. H. 228.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Tre lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger.
Fra
i
Vurdering
37650 | ||
164230 | ||
902261 (Autobud) | ||
164230 | ||
902261 |