2144/784
Dansk design
Et par reollamper af messing med hvidlakeret inderside. Model S4379A. Udført og mærket hos Lyfa. 1940–50'erne. B. 40. D. 29. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. En lampe med revne i samling i siden. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag