1946/524
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Seks bogkasser med to tilhørende sokler af fyr. Udført og delvist mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. Bogkasser H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud