1946/​524

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Seks bogkasser med to tilhørende sokler af fyr. Udført og delvist mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. Bogkasser H. 76. B. 76. D. 27,5. Sokler H. 5. B. 76. D. 27,5. (8)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

27.000 DKK

15 bud

27.000 DKK
(Autobud) 26.000 DKK
25.000 DKK
(Autobud) 24.000 DKK
23.000 DKK
(Autobud) 22.000 DKK
21.000 DKK
(Autobud) 20.000 DKK
19.500 DKK
19.000 DKK
18.500 DKK
(Autobud) 18.000 DKK
18.000 DKK
17.500 DKK
17.000 DKK