1439/752
Bode Willumsen (f. København 1895, d. 1987)
Vase af stentøj modelleret i oval, firesidet form med to hanke i form af fabeldyr. Sign. monogram, 20877, Kgl. P. H. 22.
Alders- og brugspatina. Ene fabeldyrs hale med reparation.
Moderne kunst og design, 23. september 2014
Vurdering
Hammerslag
18 bud