1703/1570
Tysk fad af sølv, ligeknækket fane. 20. årh. Vægt 597 gr. Diam. 33 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Gravering i spejlet.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud