2109/133
P. A. Schou (f. København 1844, d. Frederiksberg 1914)
Parti fra Kastellets sydvendte indgang “Kongeporten”. Usigneret. Olie på papir monteret på træ. 31×37,5.
Enkelte nålehuller. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag