Bodil Eje (f. København 1931, d. 2006, Gentofte/København,1960-)
Skrin af palisander, låg ilagt kobberplader polykromt dekorerede med emalje. Sign. monogram. Stemplet Klitgaard, Denmark. H. 6. L. 30. B. 15.
CITES-certifikat medfølger.
God stand med lette tegn på alder og brug.
Moderne kunst og design, 19. november 2013
18 bud