2031/142
Johanne Krebs (f. Byrum, Læsø 1848, d. København 1924)
Sommerdag ved et bindingsværkshus. Sign. monogram. Olie på lærred. 50×64.
Mindre krakeleringer. Mindre afskalninger langs kanter. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
64 bud