1503/1539
Engelsk tedåse og kaffekande af sterlingsølv. Mestre Goldsmiths & Silversmiths Co. og Thomas Bradbury & Sons, London 1895. Vægt 920 gr. H. 14 og 29 cm. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Kaffekande med crest.
Varia, 15. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
29 bud