1803/526
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 336”. Ovalt spisebord med udtræk, top af hvid laminat og stel af stål, samt to tillægsplader og ekstra støtteben. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. H. 72. L. 240/360. B. 115. (4)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt