1803/​526

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“CH 336”. Ovalt spisebord med udtræk, top af hvid laminat og stel af stål, samt to tillægsplader og ekstra støtteben. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn. H. 72. L. 240/360. B. 115. (4)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 16. januar 2018

Kategori
Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt