12033/​143

Piet Hein (f. 1905, d. 1996)

Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)

Kvadratisk spisebord af sortlakeret træ med klemben af forkromet stål. Model B439. Udført hos Fritz Hansen. H. 70. L./B. 140.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Stødmærker.

Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK