12033/143
Piet Hein (f. 1905, d. 1996)
Bruno Mathsson (f. Värnamo, Sverige 1907, d. sst. 1988)
Kvadratisk spisebord af sortlakeret træ med klemben af forkromet stål. Model B439. Udført hos Fritz Hansen. H. 70. L./B. 140.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Stødmærker.
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag