2045/395
Par franske bordlamper af matteret glas, dekoreret med gylden transferprint og hvide emaljeprikker, på sokler af bronzeret metal. 20. årh.s første halvdel. H. ekskl. fatning og skærmholder 45. (2)
Aflejringer/misfarvning indvendig. Rust på montering. Skruer mangler på skærmholdere. Den ene bøjet. Metalsokler anløbne. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag