1706/​1647

To par kopper samt en ekstra underkop, denne med sølvmontering, dekorerede i overglasurfarver med blomster. Meissen. 18. årh. (3)

Slitage på guld. Fodrande med minimale kanthak.

Varia, 9. februar 2017

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK