1706/1647
To par kopper samt en ekstra underkop, denne med sølvmontering, dekorerede i overglasurfarver med blomster. Meissen. 18. årh. (3)
Slitage på guld. Fodrande med minimale kanthak.
Varia, 9. februar 2017
Vurdering
Hammerslag