319/12
Syv halskæder af delvist forgyldt sterlingsølv, metal samt pink, lilla, brunt og gråt flet prydet med talrige facetslebne pink, lilla, blå og klare sten samt perler af kvarts, glas og kulturperler. Perlediam. ca. 8,0–12,5 mm. Justerbare længder. (7)
Proveniens: Smykker fra Reeslev, Bredgade 19, København under konkurs.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke. Fremstår ny og ubrugt.
Tvangssalg, 18. december 2017
Vurdering
Hammerslag
38 bud