2031/​348

Fransk prismekrone med bjergkrystal og burformet stel af forgyldt bronze med seks lysarme, behængt med æbleformede, runde og dråbeformede prismer af bjergkrystal samt nogle facet slebede. Louis XV form, 19. årh.s midte. H. 74. Diam. 48.

Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

12.500 DKK

12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK