Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014)
“Sorti sans issue”, Paris 1973. Sign. G. Pellon; sign., dateret samt med titel på bagsiden. Olie på lærred. 116×89.
Udstillet: Galerie Moderne, Silkeborg, 1973, kat. nr. 32 (stemplet på bagsiden).
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017