1748/1720
Boullionkop af porcelæn med tilhørende låg og underkop, dekoreret i farver og guld med blomster, lågknop i form af pousseret blomst. Meissen. 18. årh.
Afskalninger på bemaling. Afslag på lågknop. Slitage på guld.
Varia, 30. november 2017
Vurdering
Hammerslag