Foto endnu ikke klar
880/818
Jørgen Boberg (f. Roskilde 1940, d. 2009)
“Den røde stjerneblomst”. Sign. Boberg Juni 66. Olie på plade. 91×75. Uindrammet.
Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer hos kunstneren i 1960erne.
Moderne malerier og foto, 26. september 2018
Vurdering
Hammerslag