2443/​137

Bøhmisk prismekrone med stel af forgyldt metal, behængt med prismer, bundskål af slebet rødt glas, otte lysarme monteret til el. Ca. 1890. H. 125. Diam. 88.

Der garanteres ikke for funktionaliteten. Almindelig brugsslitage. Ny transport kasse af træ medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK