1626/​812

Dansk design

Standerlampe med cylindrisk skærm af flettet papirgarn, trebenet stel af sortlakeret metal med sko af messing. 1960'erne. H. 90.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. juni 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK