1739/801
Preben Fabricius (f. 1931, d. 1984)
Jørgen Kastholm (f. Roskilde 1931, d. Düsseldorf 2007)
Kvadratisk sofabord af palisander med kehlet kant. Udført hos BO-EX. 1960'erne. H. 46. L. 60. B. 60.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Enkelte mindre vandskjolder.
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Vurdering
Hammerslag