2039/​180

Senempire samovar af plet støbt med vinløv og drueklaser, hank med benhåndtag. 19. årh.s første halvdel. H. 50 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

2.300 kr.

19 bud

(Autobud) 2.300 kr.
2.300 kr.
2.200 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.950 kr.
1.900 kr.
(Autobud) 1.750 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.550 kr.
1.500 kr.
1.350 kr.
(Autobud) 1.300 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.