2039/180
Senempire samovar af plet støbt med vinløv og drueklaser, hank med benhåndtag. 19. årh.s første halvdel. H. 50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud