12031/​16

Sovjetisk plakat. Sign. i trykket. CCCP, Moskva 1965. Rammestørrelse 126×71.

Proveniens: Stammer fra frihedskæmper og journalist Frede Klitgård (1923–2015), der var formand for foreningen Aktive Modstandsfolk.

Fold/revne i papiret.

Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
400 DKK