12031/16
Sovjetisk plakat. Sign. i trykket. CCCP, Moskva 1965. Rammestørrelse 126×71.
Proveniens: Stammer fra frihedskæmper og journalist Frede Klitgård (1923–2015), der var formand for foreningen Aktive Modstandsfolk.
Fold/revne i papiret.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag