873/​309

Signeret Hereke helsilke tæppe, Tyrkiet. Design med niche, vaser, cartoucher med digte, partier med metaltråde. Ca. 800.000 kn. pr. m2. 20. årh.s anden halvdel. 175×127.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt carpets@bruun-rasmussen.dk

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag