2422/​570

Annelise & Per Linnemann-Schmidt

To bordlamper af chamottestentøj. Cylindrisk form med hhv. indridsede og prægede motiver i relief. Dekoreret med lys gul glasur. Sign. A-PLS, DL25, Palshus Denmark. H. ekskl. fatning 45. H. inkl. fatning 53,3. (2)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

14 bud

1028205 3.600 DKK
935449 (Autobud) 3.400 DKK
1028205 3.200 DKK
935449 (Autobud) 3.000 DKK
1028205 2.900 DKK
935449 (Autobud) 2.800 DKK
1028205 2.700 DKK
935449 (Autobud) 2.600 DKK
1028205 2.500 DKK
935449 2.400 DKK
178112 2.300 DKK
882182 2.200 DKK
823958 2.100 DKK
178112 2.000 DKK