Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Coca-Cola bottle with Unopened Dandelions”, 2005. Usign.Relief af højglanspoleret stål. 190×90
Proveniens: Galleri Brandstrup, Oslo. Proveniens: Galleri Faurschou, København.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Moderne malerier og skulpturer, 23. september 2014