1503/1655
Kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande samt saucebåd. 20. årh. Vægt 893 gr. H. 6 og 18 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 15. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
20 bud