2139/973
Aksel Kjersgaard (f. 1925, d. 2018, Møbelsnedker)
Bøjle samt knage af eg. Model 18. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. Bøjle. L. 43. (2)
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag