2109/915
To lænestole med stel af bejdset bøg. Sæder, sider og ryg betrukket gult velour. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med pletter, smuds, defekter/huller og løst betræk.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag