Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013)
Uden titel. Sign. Zao Wou-Ki 77, 138/150. Udgivet af Egmont H. Petersen, København. Trykt hos Bellini, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 54×75.
Litteratur: Ågerup / Heede & Moestrup 288.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 17. juni 2020