12125/154
Ubekendt kunstner, 19. årh.
Et par portrætter af Zar Nikolaj 2. af Rusland og Alexandra Feodorovna, Kejserinde af Rusland. Usign. Litografi på papir. Lysmål 48×35. 71×57. Indrammede. (2)
Overfladeridser og skrammer. Rammer med afslag og skrammer (især nederst på Alexandra Feodorovna).
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag