2414/276
Thor Bøgelund-Jensen (f. Sorø 1890, d. Gentofte 1959)
Wiibroe øl, reklameskilt af emalje. Glud og Marstrand. 70×50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Rust. Afslag på emaljen.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
35 bud