1726/121
Alfred Olsen (f. Fejø 1854, d. København 1932)
Marine med dampskib i høj søgang. Sign. Alfred Olsen 89. Olie på lærred. 52,5×84,5.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 26. juni 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud