1721/1672
Fire skrin af sølv og sterlingsølv indrettet med træ. Danmark, England m.fl., 20. årh. Mestre J. Gloster Ltd. m.fl. H. 3–4,6. L. 15,3–19. B. 9,2–14,5. (4)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Engelsk skrin lukker ikke helt tæt og har enkelte mindre buler. Dansk skrin med løstsiddende invendig træbeklædning. To graverede.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag