2039/817
Dansk snedkermester
Et par armstole med stel af mahogni. Sæde og ryg betrukket med lyst mønstret stof. (2)
Slitage, herunder ridser, mærker, reparationer og defekter. Betræk med smuds, pletter og defekter.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag