2131/​293

Portræt af Osmannisk embedsmand stående i dragt med sin khanjar i bæltet. Ca. 1900. Olie på plade. 24×19 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.900 DKK

2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK