2131/293
Portræt af Osmannisk embedsmand stående i dragt med sin khanjar i bæltet. Ca. 1900. Olie på plade. 24×19 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag