903/​493

John Kørner (f. Aarhus 1967)

“Weapon Factory”. Sign. på bagsiden Kørner 04. Olie på lærred. 180×240. Uindrammet.

Udstillet: “ARoS Bank, John Kørner”, ARoS Aarhus Kunstmuseum, Aarhus 2006, gengivet i kataloget. Udstillet: “The Problem of Performing”, Gl. Strand, København, 2004–2005, gengivet i kataloget.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

125.000–150.000 DKK

Hammerslag

110.000 DKK