2232/9038
P. S. Krøyer (f. Stavanger 1851, d. Skagen 1909)
Profilportræt af en kvinde. Sign. S. K. 29. Sept. 74. Blyant på papir. Bladstørrelse 11,7×8,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2132, 2021 nr. 8551.
Monteret på papir. Let gulnet. Undersøgt i ramme.
Kunst på papir, 8. august 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud