2050/8665
Vasili S. Semenov (, Moskva)
Russisk kovsh af forgyldt sølv, dekoreret med niello-arbejde og tekst. Vasili S. Semenov, guardein Victor Savinkov 1872, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt ca. 150 g. H. 3,8. L. 14.
Minimal aldersslitage, bl. a. enkelte ridser indvendig og mærker udvendig i bund.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud