1642/202
Kinesisk skrivebord af rødlakeret træ, front med fem skuffer, greb af messing. 20. årh. H. 86. B. 99. D. 52.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 17. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag