12110/118
Hans Hegelund, m.fl.
Hans Hegelund. “H.H.” udendørs lampet af brunlakeret metal og plast, Endvidere af ukendt designer “Cap” udendørs lampet af lakeret metal, skærm af plast. Begge udført hos Lyfa, med etiket herfra. 20. årh.s. anden halvdel. H/B. 24. H. 35. B. 16. (2)
Brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 11. marts 2021
Vurdering
Hammerslag