12110/​118

Hans Hegelund, m.fl.

Hans Hegelund. “H.H.” udendørs lampet af brunlakeret metal og plast, Endvidere af ukendt designer “Cap” udendørs lampet af lakeret metal, skærm af plast. Begge udført hos Lyfa, med etiket herfra. 20. årh.s. anden halvdel. H/B. 24. H. 35. B. 16. (2)

Brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 11. marts 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

340 DKK

340 DKK
320 DKK
300 DKK